Profesionální zpracování a vedení účetní a daňové evidence

Kontaktujte nás

377 448 926

Účetní audit

Účetní audit, někdy také označovaný jako finanční audit je činnost, při které nezávislý odborník (auditor) kontroluje účetní výkazy. Předmětem ověření je jejich věrnost, pravdivost a soulad s účetními předpisy.  Výstupem je zpráva auditora, kde je prezentován názor auditora. Cílem auditu je zvýšení důvěryhodnosti účetních informací společnosti.

V činnosti účetního auditora velmi úzce spolupracujeme s renomovanou plzeňskou auditorskou společností MARK AUDIT CONSULTING, s.r.o.

Statutární audit

Jedná se o formu povinného, zákonného auditu ve společnostech, kterým ze zákona vyplývá nutnost jeho realizace. Nicméně často statutární audit realizujeme také ve společnostech, které takové povinnosti nemají, ale chtějí auditem svých finančních výsledků prezentovat veřejnosti, věřitelům a dalším osobám svou důvěryhodnost. Výstupem je zpráva auditora.

Nestatutární audit

Nestatutární audit je vhodný pro společnosti, které chtějí mít ověřenou správnost a věrnost svého účetnictví, ale nevyžadují ověření oficiální a zprávu auditora. Výsledkem nestatutárního auditu je dopis managementu společnosti, který shrnuje nejzávažnější nedostatky zjištěné při auditu.

Audit pro speciální potřeby

Často se řeší také audit pouze vybrané části účetnictví. Takový audit budete potřebovat např. pro účel jednání o prodeji celého (části) podniku, za účelem dědického řízení, nebo jako podklad pro zvýšení základního kapitálu společnosti. Výstupem je písemné stanovisko auditora. 

Zaslat nezávaznou poptávku

Česky English Deutsch

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů